KIBRISTA CUMARTESİ OYNADIGIMIZ MAÇI KIBRIS BAŞBAKANI ÖMER KALYONCU BEY TRİBÜNDE İZLEDİ ,,,,

 

ŞÖLEN GİBİ MAÇIN GALİBİ KONUK TAKIM OLDU (39-79)

TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL SEZONUNA KIBRIS’TAN BAŞLANDI

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi 2015-16 sezonuna Kuzey Kıbrıs Turkcell – EligAv. Bürosu Engelli Yıldızlar’ın Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçıyla başlandı.
Seyirci desteği ve bando takımıyla oynanan maçtaTurkcell’in sevilen maskotu Cello da yer aldı. Üst düzey siyasetçisi ile tribünlerde renkli görüntülere sahne olan maçta saha içinde de heyecan yanında dostluk hakim oldu. Maçı konuk takım Elig Av. Bürosu Engelli Yıldızlar (39 – 79) kazandı.
Başbakan Ömer Kalyoncu’nun uzun süre seyrettiği, tekerlekli sandalye basketbol şölenini andıran maçın sonunda iki taraf sporcuları birbirlerini alkışlayıp tebrik ederek Fair Play örneği yaşattılar.
Maça ayrıca Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Salih Işık, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sedat Kılıç, Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Sedat Hacımehmet, Kuzey Kıbrıs Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Günay Çerkez, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcıları Ayhan Barış, Ozan Çağlar Aslan ve Emre Laçinler de izledi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell’de Antrenör Hasan Serbülent’in yönettiği takımda şu isimler yer aldı:
“ Murat – Emrullah – Aliye – Ahmet – Ömer – Akdeniz – Mahmut – Gönül –
Osman – Ahmet.S – İbrahim – Hasan”
Türkiye Milli Takımı koçu da olan Harman Yazıcı’nın yönetimindeki ELİG Av. Bürosu Engelli Yıldızlar kadrosunda yer alan isimler şunlar:
Efdal – Latife – Mücahit – Ali – Asiye –Engin – Umut – Ramazan – Morteza – İbrahim – Gökhan – Murat”.
Uzun yıllar Kuzey Kıbrıs Turkcell formasını taşıyan ve bu yıl ELİG Av. Bürosu Engelli Yıldızlar Takımı’na transfer olan Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takım oyuncusu İbrahim Yavuz (28) Morteza (31) ile birlikte takımı sırtlarken Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın maçtaki en skorer oyuncuları (Murat (14) ve Emrullah (12) oldu.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ligdeki ikinci maçını 28 Kasım’da geçen yılın da Dünya ve Türkiye şampiyonu Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol solen_gibi_macin_galibi_konuk_takim_oldu_39_79_h52309Takımı ile İstanbul’da oynayacak.