Köşe Yazısı (Gönenç Gürkaynak)

Gururluyuz. 2013 senesinden bu yana ELİG Lokmanhekim Gürkaynak Ortak Avukat Bürosu olarak tek sponsoru olduğumuz ELİG Avukat Bürosu Engelli Yıldızlar Spor Kulübü, 2015 senesinde Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbolu Süper Ligi’ne çıktı. 21 Kasım’da başlayacak olan yeni sezonu dört gözle bekliyoruz. Heyecanlıyız. Azimliyiz. Hevesliyiz. Geçtiğimiz sezonlar gibi kıran kırana geçeceğine emin olduğumuz ligin başlangıcına hazırız.

 

ELİG olarak ilk defa 2013 senesinde yollarımızın kesiştiği, fiziki kondisyonun teknik basketbol bilgisi ile harmanlandığı, oyuncuların oyunun seyrini her an yönlendirebildikleri, diş dişe geçen maç sonucunda oyunun galibinin hep mertçe mücadele olduğu tekerlekli sandalye basketboluna her an daha yoğun saygı ve tutku duyuyoruz.

 

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek engelli kişilerin de spor yapmasına imkan sağlayan, 2007 yılında Avrupa 2.’si olan, ELİG Lokmanhekim Gürkaynak Ortak Avukat Bürosu’nun desteği ile kapanma tehlikesinden sıyrılıp, Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. liginde mücadelevermiş, bugün ise Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbolu Süper Ligi’ne çıkmış olan takımımızın mücadelesinde biz de elimizden gelen desteği vermeye gönüllüyüz. Arzumuz, bağımsız bir hukuk bürosu olarak faaliyet gösteren ofisimizin çabası ile engelli sporuna verdiği desteğin diğer hukuk bürolarına da örnek olabilmesi, özellikle avukatların bu sporu desteklemesinde ve takımlarımızın dünya çapında boy göstermesinde aracılık etmesi ve bugün hukukçuların vereceği bu desteğin yarın diğer alanlarda faaliyet gösteren sektörlerin de katılımı ile bu sporun daha da yeşermesidir.

 

Bu ligdeki tüm sporcuların keyifli başarılarını izleyeceğimiz iyi bir sezon dileğiyle…

 

Av. Gönenç Gürkaynak